2018 3rd Quarter Honor Roll

Seniors

Highest Honors: Kevin Aldana, Lagzacine Alexandre, Chelsea Asare, Nathaniel Hardy, Hannah Joyce, Yelitza

Montesino, Caroline Nagy, Jason Rodriguez Ferreras, Brianna Schneider, and Leah Struminsky.

High Honors: Oldy Bejarano, Anna Botts, Cailing Chen, Tammy Chen, Caren Daou, Darien DiNaro, Briana Doyon,

Jeszrene Faith Ebrada, Rossini Felix, Headher Fiallo, Anthony Florenz, Brooke Gannon, Emily Gautreaux, Kyla

Gauvin, Ayodeji George, Jacob Glantz, Nathan Harding, Bobby Huang, Julia Huy, Michael Imbruglia, Kellsie King,

Emily Mellor, Justin Neary, Jacob Nelson, Casey Nolan, Ashley Panadero, Brenna Rojek, Luis Sanchez Mercedes,

Crystal Santana, Joseph Scungio, Mohammed Shawa, Jared Struminsky, Joshua-Jedd Vargas, Samuel Villeda, Joanna

Wong, Michelle Xie, Thomas Yakey, Jr., and Shevanna Yee.

 

Honors: Jalyn Alzate, Kendy Batres Escobar, Nicholas Bent-Ellis, Daniel Bernard, Caitlyn Bourassa, Nailah Burks,

Taylor Cahill, Jamison Cannata, Lizzie Cepeda, Shania Cepeda, Evan Chen, Melchior Cherubin, Chethra Chhin,

Savanna Chhit, Caitlin Coffey, Carissa Dominique, Francis Eluwa, Karla Fermin Jacinto, Eve Francazio, Victor

Garcia, Yefersson Garcia Ramos, Antonio Gonzalez, Taylor Grant, Diderot Guerrier, Jabiely Guzman, Cheyenne

Harris-Paige, Jielan Huang, Giovany Jimenez, Albertine Johnson, Natasha Justa, Kevin Justiniano, Rogene Khiralla,

Selena Kong, Sovanada Lay, Shenise Leon, Jaelah Lopes, Ishi Lopez, Rachel Lopez, Dina Louis, Connor Lowell,

Sienna Marines, Alejandro Martinez, Jr., Garrett McLaughlin, Angiley Merced, Naicha Mercier, Yazmynn Mitchell,

Carina Nakopinski, Johusua Nazario Feliz, Dayla Olivo, Karmen Ortiz Smith, Janeece Outar, Amarilys Ovalle,

Jennifer Pacheco, Morgan Pacheco, Ellescia Palombo, Lexi Parsons, Cade Pope, Trinity Potter, Anaicel Rivera, Oscar

Rosales, Tyler Russell, Jahzlyn Santiago, Sthefani Santo Romero, Soknarith Sem, Carlos Silva, Jacob St Jean, Joel

Suarez, Tong Suon, James Tang, Julia Therrien, Aelamara Thibedeau, Ariel Tolentino.

Juniors

Highest Honors: Julie Chen, Holli DePina, Larry Khun, Bernadette Ann Linsangan, and Jordan Santucci.

High Honors: Sama Abbas, Dylan April, Emma Boucher, Navelyn Carrillo, Adriany Cruz, Joshua Deland, Lia

Dietrich, Gerilou Ebrada, Nicole Espinal, Emily Fontes, Lily Frappier, Salome Freulon, Samuel Gaston, Lauren

Guzman, Maclean Hanley, Griffen Hill, Jack Honauer, Shuichi Kameda Almeida, Ricky Lao, Yingqi Lei, Sokpearoun

Lorn, Delia Maguire, Paul Maguire, Jaelyn Mateo, Aileen Membreno, Sarah Murphy, Milagros Padilla, Noah

Rennick, Emily Santiago, Alex Seng, Elinette Tavares, Noraneath Than, Eleanor Trimm, Geryl Sophia Vargas,

Brianna Williams, Liberty Williamson, Christine Wong, and Nicholas Yau.

Honors: Wildalis Almonte, Chelsea Amadio, Robenson Antoine, Jr., Luis Batres Escobar, Malik Blue, Mikayla

Brady, Eily Brindak, Rose Brooks, Nicole Cain, Alyssa Caldarone, Maria Calderon Alzate, Rubendy Camacho Perez,

Kaidan Campbell, Giovanni Canales, Hilary Canelo-Matias, Amber Carnevale, Kayce Carter, Miranda Castro,

Jacques Cherduville, Cindy Cotto, Alexandria Dayacap, Dayra De La Cruz, Devon Defigueredo, Rachel DePardo,

Ana Dominguez, Emily Fagundes, Isaiah Fernandez, Isabella Ferry, Nathaly Figueroa Sotomayor, Kiryl Filipau,

Adam Finucane, Haley Gaess, Emerson Gomez, Claudia Gonzalez-Malia, Sarah Goyette, Khaled Hammoud, Erik

Hernandez, Monaye Hinds, Dylan Horner, D'Andre Hunt, Margaret Hurley, Amy Jimenez, Anna Khabaeva, Andrew

Khvang, Mey Linh Kith, Nathan Kong, Bee Kue, Lyda La, Matthew LaForge, Kenneth Lima, Denno Louis, Renedia

Sarah Meronville Louis, Shawn Low, Antonio Lucchetti, Emilio Lucchetti, Luong Sam Ly, Michael Marrero, Ashlyn

McCormick, Colin McCreavy, Jacob Medina, Luis Medrano, Jalen Mendoza, Brendan Merolli, Colin Miller, Abigail

Monroy, Dennis Montalvo Narvaez, Faith Monteiro, Serena Mora, Angella Nakasagga, Daniel Norridge, Guillermo

Nova, Katelynn Nunes, Alexus Oliveira, Demetrius Pacheco, Gloria Maria Paz, Christian Pena, Randy Peralta, Jamie

Proctor, Jr., Melissa Querido Sena, Jesahias Quiroa, Valerie Recarey, Praxeres Ruiz, Michael Sabetta, III., Treanna

Saing, Tola Sam, Asusena Sanchez, Ihona Sanchez, James Schroeder, Lisa Sim, Jessie Similien, Jeferson Soberanis-

Tinoco, Jerriezza Solis, Taylor Soltys, Nicholas Tann, Joseph Tavares, Brandon Venda, and Dayshaun White.

Sophomores

Highest Honors: Christian Adams, Maria del Pilar Antigua Brito, Indiamei Coren-Gold, Eden Fisher, Courtney

Holmes, Autumn Hooper, Kiara Orellana, Reagan Rojek, Diana Zhen, and Marcela Zhen.

High Honors: Rahil Al-Bahyat, Genesis Aldana, Isabella Babalato, Abigail Babola, Tessa Bellotti, Sebastian Borgia,

Megan Botelho, Enid Corcoran, Betzy Cordon, Joshua Dugan, Amanda Fang, Isabella Florenz, Olivia Foster,

Domenic Fusco, III., Jonas Gomes, Mason Harris, Samuel Hinds, Samuel Hunt, Eden Jutras, Kalliann Khim, Maya

Lane, Nadya Lehnert, Alfred Gwen Lizarda, Kyle Lynch, Vy Mai, Griffin Martin, Andrew McGrath, Matthew

Mellor, Hannah Murphy, Andrew Ou, Justin Panadero, Nicoletta Parente, Troy Santopadre, Jeremy Scungio, Haleigh

Trottier, Aggerlynn Vetiaque, Thien Vo, Millie Wignall, and Sharon Wu.

Honors: Yessica Massiel Acosta Santana, Nicole Agyemang, Nyah Alcantara, Mohammad Khair Al-Tarazi, Naraly

Barrios, Noah Berg, Greyson Boudreau, Alexandria Cabral, Danny Cabral, Jr., Carrie Cairns, Sofia Calderon Alzate,

William Cha, Raymond Chen, Adam Cioe, Giselle Colon, Sonya Crucey, Alexia Duong, Cameron Fernandes,

Rayquan Fortune-Harris, Sean Gallagher, Kelsey Gilbert, Angela Greig, Christopher Guzman, Yashira Guzman,

Hope Halvarson, Declan Hanley, James Hayden, Jr., Damaris Hernandez, Rachel Hernandez, Phoebe Herriott, Essa

Jagne, Tingfan Jiang, Jasmine Jiminez, Laura Jones, Maira Jorge, Gelina Kilgore, Brian Larosiliere, Kerry Lavey,

Jamie Lemire, Ashley Liberatore, Grace Linne, Adnel Lopez Medina, Angel Lopez Medina, Rose Lovenbury, Angel

Lucchetti, Michael Maldonado, Jr., Faith Marfeo, Lucero Marte, Brian Martin, Daisy Mayoh, Christopher McGuire,

Ashley Montan Tejada, Julia Myles, Evan Neary, Iyanna Paniagua, Jeniffer Parada Cortez, Orchidmarie Perez,

Brianna Prado, Imani Price, Savannah Pugh, Anderlis Reyes, Omar Jr Reyes, Oscar Daniel Rodriguez, Odalis

Sandoval Ferrufino, Emily Sanita, Yuliana Santana Navarro, Janaija Santos, Patricia Santos, Mason Savattere,

Aaliyah Smith, Giannie Soto, Abigail Sparks, Caitlin Spitznagel, Damion Stepinski, Angela Thoeung, Destiny

Thorpe, Murad Tobal Hamo, Christian Toj, Franklin Torres, Nicole Vargas, Alyssa Whelan, Deven White, and

Madison Zarone.

Freshmen

Highest Honors: Ivan Abreu Paniagua, Aislinn Baxter, Sabiha Can, Nabil Chaudhry, Jennifer Dominguez, William

Hardy, Daniella Hurtado, Vladimir Khabaev, Benjamin Lam, Christy Mak, Sienna McLoughlin, Julia Monsalve,

Angelina Ortiz, Lanell Ortiz, Nathaniel Poshkus, Maura Potter, Clemma Prince, Sophie Smyth, Julissa Tenas, Sophia

Tomaselli, Gohar Vorperian, and Carter Wolf.

High Honors: Jonsy Almonte, Nicholas Bouchard, Jillian Cabral, Abigail Cahill, Grace Cordeiro, Lily Cox, Sophia

DiNaro, Kendra Dionizio, Hannah Faria-Meade, Ella Glantz, Sheyla Gonzalez, Mina Grady, Camden Haid, Vladimir

Hakobyan, Maurice Holtzman, Jacob Hyun, Chloe Kitterick, Christopher Lam, Chloe Lau, Patrick Maguire, Liangy

Mendez, Lauren Milani, Layhla Morales, Marissa North, Jeremy Peralta, Piper Rasmussen, Daisy Sanchez, David

Scarborough, Creslin Sena, Samantha Slater, Emily Spahn, Sara Sprague, Julie St Nelus, Victor Suon, and Jayson

Yao.

Honors: Wendy Aj Lucas, Julianny Almonte, Mischeal Alriche, Ashley Amaral-Gauvin, Gianna Balasco, Jenna

Barbarisi, Ezra Bermudez, Halie Biagetti, Tiffany Bisono, Elayna Brown, Cory Brown-Duso, Yath Bunn, Matthew

Butterfield, Tyreese Cannon, Ethan Carlson, Cadence Carnevale, Dustin Carvalho, Edgar Castillo, Felicity Champlin,

Vanessa Chan, Yong Sheng Chen, Xavier Cherry, Justin Chhin, Chelsea Choy, Krisnu Chuon, Iysis Clarke, Juliana

Craige, Nayellie Cruz, Saul Cruz, Chriselly Cuadrado, Rebecca Cuai, Samuel Cunha, Van Davey, Dismeiry De La

Cruz Hiraldo, Aidan DelSignore, Angelo Desuze, Katherine Dionson, David Do, Alan Duran, Georgi-Ann Edwards,

Ava Esposito, Jake Fernandes, Corey Fleetwood, Natasha Isabelle Flor, Kimberly Flores, Matthew Fontes, Olivia

Gardner, Ruben Germosen, Jenifer Gomez, Elian Gonzalez, Gabriel Gonzalez, Mia Gonzalez Silvestre, Madison

Gunderway, Luis Guzman Candelario, Benjamin Harding, Avery Hart, Kenneth Hernandez, Kassidy Iacobucci, Ryan

Jensen, Owen Jones, Allan Kevorkian, Karen Lagos, Damien Lee, Joseph Lenk, Zhouna Li, Nakaria Lopes, Lara

Lopez, Kendrick Mei, Anthony Messer, Sedra Morad, Yeison Morales Xan, Sofia Morel, Helena Muoio, Dylan

Needham, Ashley Ounkeo, Junjie Pan, Madison Pappas, Raul Paz Palma, Angelo Perez, Chanel Perez, Israel Perez,

Angelina Phol, Juliana Pineda, Melody Quenga, David Quevedo, Carlos Ramirez, Damari Recillas, Audrey Repoza,

Anderson Reyes, Katia Reyes, Tatyanna Santamaria, Kaitlyn Schmitz, Sidney Schroeder, Andrew Serafin, Tyler

Shammas, Lessis Silverio, Alfred Su, JasminRae Tentoco, Derik Tutt, Sayda Um, Kelly Vaquerano, Luis Vasquez,

Matthew Winn, Jianna Zambarano, and Dylan Zarone.

Go to top