Principal

Mr. Sean Kelly

Address

899 Park Avenue

Cranston, RI 02910

Hours

7:00AM - 3:00 PM

Main Office Phone

401-270-8126

Guidance Office Phone

401-270-8123 

Quarter 2 Honor Roll 2017-18

Seniors

Highest Honors: Kevin Aldana, Lagzacine Alexandre, Chelsea Asare, Anthony Florenz, Nathan Harding, Nathaniel Hardy, Hannah Joyce, Sovanada Lay, Yelitza Montesino, Brianna Schneider, and Mohammed Shawa. High Honors: Oldy Bejarano, Evan Chen, Tammy Chen, Caren Daou, Darien DiNaro, Briana Doyon, Aden Duffy, Jeszrene Faith Ebrada, Rossini Felix, Brooke Gannon, Emily Gautreaux, Kyla Gauvin, Ayodeji George, Jacob Glantz, Bobby Huang, Julia Huy, Kellsie King, Dina Louis, Emily Mellor, Caroline Nagy, Morgan Pacheco, Ashley Panadero, Jorgie Pashalian, Cade Pope, Brenna Rojek, Luis Sanchez Mercedes, Joseph Scungio, Jacob St Jean, Jared Struminsky, Leah Struminsky, Julia Therrien, Samuel Villeda, Michelle Xie, Thomas Yakey Jr, Shevanna Yee, and Jorge Zabala. Honors: Julandry Almonte, Ian Alvarado Cubero, Khadijah Antoine, Jaida Araujo, Gwen Anne Mari Babalato, Marcos Badia Estevez, Kendy Batres Escobar, Nicholas Bent-Ellis, Daniel Bernard, Anna Botts, Dylan Brown-Duso, Angela Cadima-Huayta, Taylor Cahill, Maia Caito, Jamison Cannata, Lizzie Cepeda,

Andy Chao, Cailing Chen, Chethra Chhin, Caitlin Coffey, Benjamin Conn, Erick Cordon, Ronald Cortorreal, Carissa Dominique, Wesley Feliz, Headher Fiallo, Nicholas Florio, Eve Francazio, Shayla Freelove, Yefersson Garcia Ramos, Antonio Gonzalez, Karla Gonzalez, Dayana Gonzalez-Paz, Taylor Grant, Diderot Guerrier, Yoann Guerrier, Eric Hellested, Jielan Huang, Michael Imbruglia, Juan Jimenez, Genesis Jiminez, Natasha Justa, Kevin Justiniano, Kaitlyn Kasper, Rosa Lay, Shenise Leon, Emily LeStrange, Jaelah Lopes, Ishi Lopez, Rachel Lopez, Connor Lowell, David Luong, Sienna Marines, Alejandro Martinez Jr, Garrett McLaughlin, Angiley Merced, Naicha Mercier, Yazmynn Mitchell, Jessyca Morales, Johusua Nazario Feliz, Justin Neary, Jacob Nelson, Casey Nolan, Dayla Olivo, Karmen Ortiz Smith, Amarilys Ovalle, Jennifer Pacheco, Marissa Parkinson, Kailee Pearson, Trinity Potter, Alan Ramirez Bisono, Oscar Rosales, Vanessa Sanchez, Crystal Santana, Sthefani Santo Romero, Eliazar Santos, Soknarith Sem, Carlos Silva, Caitlyn Smith, Joel Suarez, Tong Suon, James Tang, Yanasia Tarr, Ariel Tolentino, Joshua-Jedd Vargas, Bryan Wasilewski, Madisyn Woolfolk, and Jia Hui Zeng.

 Juniors Highest Honors: Emma Boucher, Julie Chen, Joshua Deland, Holli DePina, Emily Fontes, Larry Khun, Bee Kue, Bernadette Ann Linsangan, Antonio Lucchetti, Jordan Santucci, Elinette Tavares, and Eleanor Trimm. High Honors: Sama Abbas, Wildalis Almonte, Dylan April, Sarah Aughinbaugh, Hilary Canelo-Matias, Navelyn Carrillo, Adriany Cruz, Alexandria Dayacap, Lia Dietrich, Gerilou Ebrada, Lily Frappier, Lauren Guzman, Karissa Handrich, Maclean Hanley, Griffen Hill, Monaye Hinds, Jack Honauer, Dylan Horner, Shuichi Kameda Almeida, Ricky Lao, Sokpearoun Lorn, Delia Maguire, Paul Maguire, Aileen Membreno, Andrea Miranda Duarte, Faith Monteiro, Sarah Murphy, Demetrius Pacheco, Milagros Padilla, Noah Rennick, Emily Santiago, Alex Seng, Noraneath Than, Brandon Venda, Brianna Williams, Liberty Williamson, Christine Wong, and Nicholas Yau. Honors: Natalia Alfonzo Gomez, Sidney Almeida, Chelsea Amadio, Robenson Antoine Jr, Luis Batres Escobar, Malik Blue, Mikayla Brady, Eily Brindak, Rose Brooks, Drew Buchanan, Nicole Cain, Maria Calderon Alzate, Rubendy Camacho Perez, Dulcibelle Camilo, Giovanni Canales, Amber Carnevale, Jared Carr, Jacques Cherduville, Cindy Cotto, Trinity Curran, Skyla Cyr, Dayra De La Cruz, Andrea de Leon Rodriguez, Devon Defigueredo, Alexa Dominguez, Ana Dominguez, Nicole Espinal, Dalila Fabian, Emily Fagundes, Isaiah Fernandez, Nathaly Figueroa Sotomayor, Adam Finucane, Haley Gaess, Kenneth Gallo, Samuel Gaston, Emerson Gomez, Claudia GonzalezMalia, Britney Granados, Shanelly Guzman, Erik Hernandez, Luke Hogan, D'Andre Hunt, Margaret Hurley, Kaitlyn Idskou, Amy Jimenez, Makayla Justa, Anna Khabaeva, Andrew Khvang, Mey Linh Kith, Nathan Kong, Lyda La, Matthew LaForge, Jason-Lesly Larosiliere, Olivia Lee, Crystil Lima, Denno Louis, Renedia Sarah Meronville Louis, Carlos Lourenco Jr, Shawn Low, Emilio Lucchetti, Luong Sam Ly, Domenic Maples, Jaelyn Mateo, Colin McCreavy, Jacob McLane, Jacob Medina, Jalen Mendoza, Alexia Mieses Santana, Colin Miller, Abigail Monroy, Dennis Montalvo Narvaez, Serena Mora, Heriell Munoz, Angella Nakasagga, Devin Nix, Daniel Norridge, Allie Notarianni, Guillermo Nova, Katelynn Nunes, Alexus Oliveira, Gloria Maria Paz, Christian Pena, Jaileen Perez, Roberto Perretta, Malyza Phim, Juan Porres, Jamie Proctor Jr, Melissa Querido Sena, Jesahias Quiroa, Valerie Recarey, Praxeres Ruiz, Ashlee Sadowski, Treanna Saing, Tola Sam, Ihona Sanchez, Samantha Schleifer, James Schroeder, Lisa Sim, Jessie Similien, Jeferson Soberanis-Tinoco, Jalazia Solis, Nicholas Tann, Joseph Tavares, Hector Tavarez-Duran, Eric Testa, Franklin Umana Lazo, Peter Vannini, Geryl Sophia Vargas, Jonathon Villani, and Dayshaun White.

Sophomores Highest Honors: Christian Adams, Indiamei Coren-Gold, Eden Fisher, Olivia Foster, Jonas Gomes, James Hayden Jr, Samuel Hinds, Courtney Holmes, Nadya Lehnert, Reagan Rojek, Murad Tobal Hamo, and Diana Zhen. High Honors: Rahil Al-Bahyat, Isabella Babalato, Abigail Babola, Carolina Baldomar, Tessa Bellotti, Megan Botelho, Adam Cioe, Enid Corcoran, Betzy Cordon, Rose Espinal, Amanda Fang, Domenic Fusco III, Sean Gallagher, Mason Harris, Autumn Hooper, Eden Jutras, Kalliann Khim, Maya Lane, Alfred Gwen Lizarda, Kyle Lynch, Andrew McGrath, Matthew Mellor, Hannah Murphy, Kiara Orellana, Andrew Ou, Justin Panadero, Nicoletta Parente, Troy Santopadre, Jeremy Scungio, Giannie Soto, Haleigh Trottier, Aggerlynn Vetiaque, Thien Vo, Millie Wignall, Sharon Wu, and Marcela Zhen. Honors: Mustafa Abbas, Yessica Massiel Acosta Santana, Nicole Agyemang, Mohammad Khair Al-Tarazi, Ilyza Albeno, Nyah Alcantara, Genesis Aldana, Zachary Aleardi, Abevian Allison, Maria del Pilar Antigua Brito, Naraly Barrios, Noah Berg, Greyson Boudreau, Alexandria Cabral, Danny Cabral Jr, Maggie Cabral, Carrie Cairns, Sofia Calderon Alzate, Jessica Capobianco, Christopher Cardoza, Samantha Carroll, William Cha, Yin Yin Chen, Kelli Chin, Giselle Colon, Skyler Delgado, Danielle Derisier, Alexia Duong, Raymond Espinal-Guzman, Austin FariaMeade, Cameron Fernandes, Isabella Florenz, Rayquan Fortune-Harris, Kelsey Gilbert, Angela Greig, Hope Halvarson, Declan Hanley, Damaris Hernandez, Samuel Hunt, Tingfan Jiang, Mohammed Jomaa, Maira Jorge, Gelina Kilgore, Brianna Kozusko, Kerry Lavey, Jamie Lemire, Ashley Liberatore, Grace Linne, William Littleton, Adnel Lopez Medina, Angel Lopez Medina, Rose Lovenbury, Angel Lucchetti, Michael Maldonado Jr, Kassidy Marble, Brian Martin, Griffin Martin, Kaitlyn Mastrangelo, Ashley Montan Tejada, Julia Myles, Evan Neary, Iyanna Paniagua, Brianna Prado, Imani Price, Bradley Procaccini, Savannah Pugh, Ana Ramos, Alexis Rei, Anderlis Reyes, Omar Jr Reyes, Sherlyn Rodriguez Dorrejo, Alize Rosado, Jose Russian Cesar, Emily Sanchez, Odalis Sandoval Ferrufino, Emily Sanita, Yuliana Santana Navarro, Janaija Santos, Patricia Santos, Aaliyah Smith, Damion Stepinski, Destiny Thorpe, Alyssa Whelan, Deven White, and Madison Zarone.

Freshmen Highest Honors: Aislinn Baxter, Abigail Cahill, Nabil Chaudhry, Jennifer Dominguez, Vladimir Hakobyan, William Hardy, Daniella Hurtado, Jacob Hyun, Benjamin Lam, Chloe Lau, Julia Monsalve, Lanell Ortiz, Nathaniel Poshkus, Maura Potter, Clemma Prince, David Scarborough, Creslin Sena, Sophie Smyth, Gohar Vorperian, Carter Wolf, and Jianna Zambarano. High Honors: Ivan Abreu Paniagua, Nicholas Bouchard, Elayna Brown, Sabiha Can, Grace Cordeiro, Lily Cox, Sophia DiNaro, Kendra Dionizio, Hannah Faria-Meade, Ella Glantz, Sheyla Gonzalez, Mina Grady, Camden Haid, Maurice Holtzman, Allan Kevorkian, Chloe Kitterick, Christopher Lam, Patrick Maguire, Christy Mak, Sienna McLoughlin, Liangy Mendez, Lauren Milani, Layhla Morales, Marissa North, Angelina Ortiz, Jeremy Peralta, Daisy Sanchez, Samantha Slater, Sara Sprague, Julie St Nelus, Victor Suon, Sophia Tomaselli, and Jayson Yao. Honors: Julianny Almonte, Ashley Amaral-Gauvin, Matthew Babalato, Gianna Balasco, Jenna Barbarisi, Tiffany Bisono, Yath Bunn, Jillian Cabral, Tyreese Cannon, Cadence Carnevale, Dustin Carvalho, Edgar Castillo, Felicity Champlin, Vanessa Chan, Yong Sheng Chen, Justin Chhin, Krisnu Chuon, Iysis Clarke, Nayellie Cruz, Chriselly Cuadrado, Rebecca Cuai, Princella Darius, Van Davey, Trinity Davis, Aidan DelSignore, Sophia DePardo, Angelo Desuze, Joseph Diaz, David Do, Alan Duran, Georgi-Ann Edwards, Ava Esposito, Rosalinda Fermin Jimenez, Jake Fernandes, Kimberly Flores, Matthew Fontes, Lia Gatta, Ruben Germosen, Jenifer Gomez, Elian Gonzalez, Gabriel Gonzalez, Jenna Groccia, Madison Gunderway, Luis Guzman Candelario, Benjamin Harding, Avery Hart, Kenneth Hernandez, Kassidy Iacobucci, Vladimir Khabaev, Karen Lagos, Damien Lee, Zhouna Li, James Mariano, Mia Martinez, Jose Mayen, Kendrick Mei, Yeison Morales Xan, Sofia Morel, Helena Muoio, Ashley Ounkeo, Junjie Pan, Raul Paz Palma, Tracy Peralta, Angelo Perez, Chanel Perez, Israel Perez, Brandon Phech, Angelina Phol, Juliana Pineda, Melody Quenga, Piper Rasmussen, Damari Recillas, Audrey Repoza, Daniela Rodriguez, Emma Rush, Samantha Sainristil, Abisai Sandoval-Martinez, Tatyanna Santamaria, Kaitlyn Schmitz, Sidney Schroeder, Tyler Shammas, Lessis Silverio, Jonathan Soberanis, Alfred Su, JasminRae Tentoco, Kylie Trahan, Evelyn Vallee, Kelly Vaquerano, Mia Vona, Matthew Winn, and Dylan Zarone. 

CHSE in the News

Go to top