Principal

Mr. Sean Kelly

Address

899 Park Avenue

Cranston, RI 02910

Hours

7:00AM - 3:00 PM

Main Office Phone

401-270-8126

Guidance Office Phone

401-270-8123 

General School News2017-2018 Q1 Honor Roll

2017-2018 Q1 Honor Roll

Seniors Highest Honors: Kevin Aldana, Lagzacine Alexandre, Anthony Florenz, Nathan Harding, Nathaniel Hardy, Cade Pope, Brianna Schneider, Caitlyn Smith, Leah Struminsky, and Thomas Yakey.

High Honors: Chelsea Asare, Oldy Bejarano, Anna Botts, Taylor Cahill, Maia Caito, Maddison Carlson, Evan Chen, Tammy Chen, Caren Daou, Darien DiNaro, Joseph DiOrio, Briana Doyon, Jeszrene Faith Ebrada, Rossini Felix, Emily Gautreaux, Kyla Gauvin, Ayodeji George, Jacob Glantz, Bobby Huang, Jielan Huang, Julia Huy, Hannah Joyce, Kellsie King, Ishi Lopez, Emily Mellor, Yelitza Montesino, Caroline Nagy, Justin Neary,

Jacob Nelson, Ashley Panadero, Jorgie Pashalian, Trinity Potter, Anaicel Rivera, Brenna Rojek, Luis Sanchez Mercedes, Joseph Scungio, Mohammed Shawa, Jacob St Jean, Jared Struminsky, Tong Suon, James Tang, Samuel Villeda, Joanna Wong, and Shevanna Yee.

Honors: Ariana Alessandro, Julandry Almonte, Lisbeth Alonzo, Jalyn Alzate, John Andre, Khadijah Antoine, Nicio Aponte-Andrade, Jaida Araujo, Melodie Armand, Marcos Badia Estevez, Perry Barkett, Joseph Bellotti, Nicholas Bent-Ellis, Daniel Bernard, Dylan Brown-Duso, Jamison Cannata, Lizzie Cepeda, Shania Cepeda, Haley Champlin, Cailing Chen, Chethra Chhin, Savanna Chhit, Brandon Chin, Damaso Chingo Hernandez, Benjamin Conn, Ronald Cortorreal, Jaiden Cruz, Cheyenne Delgado, Kaitlynn Drowne, Aden Duffy, Karla Fermin Jacinto, Jessica Fevry, Headher Fiallo, Eve Francazio, Shayla Freelove, Brooke Gannon, Yefersson Garcia Ramos, Alexander Genao, Antonio Gonzalez, Dayana Gonzalez-Paz, Taylor Grant, Diderot Guerrier, Yoann Guerrier, Jabiely Guzman, Eric Hellested, Michael Imbruglia, Giovany Jimenez, Genesis Jiminez, Albertine Johnson, Hannah Jordan, Natasha Justa, Kaitlyn Kasper, Nathan Kheng, Rogene Khiralla, Chanseler Koeuth, Rosa Lay, Sovanada Lay, Emily LeStrange, Jaelah Lopes, Rachel Lopez, Dina Louis, Connor Lowell, David Luong, Sienna Marines, Alejandro Martinez, Garrett McLaughlin, Angiley Merced, Naicha Mercier, Yazmynn Mitchell, Tahj Murchison, Johusua Nazario Feliz, Casey Nolan, John Nolan, Katherine Nunez, Dayla Olivo, Carmen Ortiz, Amarilys Ovalle, Morgan Pacheco, Siena Parente, Marissa Parkinson, Lexi Parsons, Kailee Pearson, Noemi Pena, Victoria Picton, Eleny Querido Sena, Alan Ramirez Bisono, Anthony Ramos, Isaiah Rosa, Oscar Rosales, Keesha Sanchez, Vanessa Sanchez, Jose Sandoval, Sthefani Santo Romero, Eliazar Santos, Carlos Silva, Diana Sousa, Zachary Sparks, Joel Suarez, Meaghan Tavares, Julia

Therrien, Ariel Tolentino, Brandon Vargas, Joshua-Jedd Vargas, Roberto Vasquez, Michelle Xie, Jorge Zabala, and Carmen Zhu.

Juniors Highest Honors: Sama Abbas, Emma Boucher, Griffen Hill, Bee Kue, Shawn Low, Guillermo Nova, Jordan Santucci, and Noraneath Than.

High Honors: Dylan April, Sarah Aughinbaugh, Navelyn Carrillo, Julie Chen, Adriany Cruz, Joshua Deland, Lia Dietrich, Gerilou Ebrada, Nicole Espinal, Emily Fontes, Lily Frappier, Lauren Guzman, Maclean Hanley, Monaye Hinds, Jack Honauer, Shuichi Kameda Almeida, Larry Khun, Bernadette Ann Linsangan, Sokpearoun Lorn, Antonio Lucchetti, Delia Maguire, Paul Maguire, Andrea Miranda Duarte, Serena Mora, Heriell Munoz, Sarah Murphy, Daniel Norridge, Allie Notarianni, Milagros Padilla, Noah Rennick, Emily Santiago, Alex Seng, Elinette Tavares, Eleanor Trimm, Christine Wong, and Nicholas Yau.

Honors: Nicol Abreu, Natalia Alfonzo Gomez, Sidney Almeida, Wildalis Almonte, Chelsea Amadio, Robenson Antoine, Luis Batres Escobar, Malik Blue, Eily Brindak, Rose Brooks, Drew Buchanan, Natalie Butterfield, Nicole Cain, Alyssa Caldarone, Maria Calderon Alzate, Rubendy Camacho Perez, Hilary Canelo-Matias, Amber Carnevale, Jared Carr, Jacques Cherduville, Ava Marie Concepcion, Jay Cooke, Cindy Cotto, Trinity Curran, Skyla Cyr, Alexandria Dayacap, Dayra De La Cruz, Rachel DePardo, Holli DePina, Devon Defigueredo, Jonathon DiPietro, Alexa Dominguez, Ana Dominguez, James Dunbar, Alejandro Espinosa, Dalila Fabian, Destiny Fallon, Isaiah Fernandez, Isabella Ferry, Nathaly Figueroa Sotomayor, Kiryl Filipau, Adam Finucane, Haley Gaess, Kenneth Gallo, Samuel Gaston, Emerson Gomez, Ashley Gonzalez, Shanelly Guzman, Khaled Hammoud, Karissa Handrich, Erik Hernandez, Dylan Horner, D'Andre Hunt, Margaret Hurley, Amy Jimenez, Maurice Johnson, Makayla Justa, Anna Khabaeva, Andrew Khvang, Mey Linh Kith, Nathan Kong, Lyda La, Matthew LaForge, Ricky Lao, Jason-Lesly Larosiliere, Crystil Lima, Kenneth Lima, Denali Lomba, Denno Louis, Renedia Sarah Meronville Louis, Carlos Lourenco, Emilio Lucchetti, Luong Sam Ly, Kailey Maldonado, Hector Martinez, Eve Massotti, Jaelyn Mateo, Jacob Medina, Luis Medrano, Aileen Membreno, Jalen Mendoza, Brendan Merolli, Aaron Mickelson, Alexia Mieses Santana, Colin Miller, Faith Monteiro, Viemmien Muth, Angella Nakasagga, Devin Nix, Katelynn Nunes, Randy Peralta, Juan Porres, Jamie Proctor, Serena Proctor, Jesahias Quiroa, Valerie Recarey, Allen Recinos, Praxeres Ruiz, Michael Sabetta, Ashlee Sadowski, Tola Sam, Ihona Sanchez, Samantha Schleifer, James Schroeder, Lisa Sim, Jessie Similien, William Simmons, Jeferson Soberanis-Tinoco, Jalazia Solis, Nevin Som, Sydney Talabac, Nicholas Tann, Eric Testa, Mariela Torres, Melanie Trindade, Franklin Umana Lazo, Peter Vannini, Geryl Sophia Vargas, Brandon Venda, Ana Villanueva Perez, Tyler Wetzel, Dayshaun White, Brianna Williams, and Liberty Williamson.

Sophomores Highest Honors: Christian Adams, Eden Fisher, Olivia Foster, Jonas Gomes, Courtney Holmes, Autumn Hooper, Nadya Lehnert, Matthew Mellor, and Diana Zhen.

High Honors: Madison Abatiello, Genesis Aldana, Maria del Pilar Antigua Brito, Isabella Babalato, Abigail Babola, Carolina Baldomar, Noah Berg, Megan Botelho, Carrie Cairns, Enid Corcoran, Betzy Cordon, Indiamei Coren-Gold, Joshua Dugan, Rebecca Eaton, Rose Espinal, Amanda Fang, Isabella Florenz, Sean Gallagher, Mason Harris, Samuel Hinds, Victoria Jenkins, Maira Jorge, Eden Jutras, Kalliann Khim, Han Lam, Alfred Gwen Lizarda, Rose Lovenbury, Kyle Lynch, Vy Mai, Andrew McGrath, Hannah Murphy, Kiara Orellana, Andrew Ou, Nicoletta Parente, Tristan Rasmussen, Reagan Rojek, Troy Santopadre, Jeremy Scungio, Haleigh Trottier, Aggerlynn Vetiaque, Thien Vo, Millie Wignall, Sharon Wu, and Marcela Zhen.

Honors: Mustafa Abbas, Yessica Massiel Acosta Santana, Mohammad Khair Al-Tarazi, Zachary Aleardi, Naraly Barrios, Tessa Bellotti, Greyson Boudreau, Danny Cabral, Carlos Cabrera Aldana, Sofia Calderon Alzate, Carlos Cancino, Jessica Capobianco, Samantha Carroll, David Cepeda, William Cha, Adam Cioe, Giselle Colon, Jonathan Cooney, Catherine DeRosa, Alexis DeVozza, Skyler Delgado, Danielle Derisier, Emily Diaz, Raymond Espinal, Darion Etheridge, Austin Faria-Meade, Cameron Fernandes, Aaron Fonseca, Rayquan Fortune-Harris, Domenic Fusco, Tabitha Gigliodoro, Kelsey Gilbert, Lelah Gormley, Angela Greig, Hope Halvarson, Declan Hanley, James Hayden, Damaris Hernandez, Rachel Hernandez, Phoebe Herriott, Samuel Hunt, Wil Hunt, Tingfan Jiang, Mohammed Jomaa, Laura Jones, Owen Jones, Gelina Kilgore, Jacob King, Elyjahdae Lamy, Brian Larosiliere, Kerry

Lavey, Kailey Lenk, Ashley Liberatore, Mali Lindgren, Grace Linne, William Littleton, Joseph Long, Adnel Lopez Medina, Angel Lopez Medina, Angel Lucchetti, Michael Maldonado, Kassidy Marble, Brian Martin, Griffin Martin, Daisy Mayoh, Callan Maytum, Christopher McGuire, Ashley Montan Tejada, Isabella Muth, Julia Myles, Evan Neary, Alahnis Nunez, Brian Nunez, Justin Panadero, Iyanna Paniagua, Jeniffer Parada Cortez, Jacob Parenteau, Mary Paulino, Orchidmarie Perez, Olivia Peters, Brianna Prado, Imani Price, Savannah Pugh, Ana Ramos, Alexis Rei, Anderlis Reyes, Omar Jr Reyes, Sherlyn Rodriguez Dorrejo, Emily Sanchez, Odalis Sandoval Ferrufino, Emily Sanita, Yuliana Santana Navarro, Janaija Santos, Patricia Santos, Justin Simoneau, Aaliyah Smith, Giannie Soto, Abigail Sparks, Damion Stepinski, Vincent Tedesco, Destiny Thorpe, Murad Tobal Hamo, Franklin Torres, Devin Travers, Lancelot Trejo Urena, and Alyssa Whelan.

Freshmen Highest Honors: Aislinn Baxter, Abigail Cahill, Sabiha Can, Nabil Chaudhry, Madison Gunderway, Vladimir Hakobyan, William Hardy, Maurice Holtzman, Benjamin Lam, Christy Mak, Sienna McLoughlin, Julia Monsalve, Nathaniel Poshkus, Maura Potter, Clemma Prince, Creslin Sena, Sophie Smyth, Sophia Tomaselli, Carter Wolf, and Jianna Zambarano.

High Honors: Ivan Abreu Paniagua, Jonsy Almonte, Ashley Amaral-Gauvin, Nicholas Bouchard, Jillian Cabral, Grace Cordeiro, Lily Cox, Sophia DePardo, Sophia DiNaro, Jennifer Dominguez, Hannah Faria-Meade, Jenifer Gomez, Sheyla Gonzalez, Mina Grady, Camden Haid, Avery Hart, Jacob Hyun, Vladimir Khabaev, Chloe Kitterick, Christopher Lam, Chloe Lau, Damien Lee, Patrick Maguire, Liangy Mendez, Lauren Milani, Layhla Morales, Marissa North, Angelina Ortiz, Lanell Ortiz, David Quevedo, Piper Rasmussen, Daisy Sanchez, David Scarborough, Lessis Silverio, Samantha Slater, Sara Sprague, Julie St Nelus, Gohar Vorperian, and Jayson Yao.

 

Honors: Jesslynn Alcantara, Alexis Allen, Julianny Almonte, Mischeal Alriche, Deanna Anthony, Matthew Babalato, Jenna Barbarisi, Tiffany Bisono, Ricardo Bolivar, Elayna Brown, Yath Bunn, Tyreese Cannon, Cadence Carnevale, Edgar Castillo, Felicity Champlin, Vanessa Chan, Yong Sheng Chen, Justin Chhin, Krisnu Chuon, Nayellie Cruz, Chriselly Cuadrado, Rebecca Cuai, Samuel Cunha, Princella Darius, Van Davey, Aidan DelSignore, Angelo Desuze, David Do, Georgi-Ann Edwards, Ava Esposito, Jake Fernandes, Priscilla Fernandez, Natasha Isabelle Flor, Kimberly Flores, Matthew Fontes, Lia Gatta, Ruben Germosen, Rosny Giron, Elian Gonzalez, Gabriel Gonzalez, Jenna Groccia, Luis Guzman Candelario, Benjamin Harding, Kenneth Hernandez, Daniella Hurtado, Kassidy Iacobucci, Karen Lagos, Joseph Lenk, Nakaria Lopes, James Mariano, Jose Mayen, Kendrick Mei, Sedra Morad, Sofia Morel, Helena Muoio, Dylan Needham, Junjie Pan, Madison Pappas, Raul Paz Palma, Jeremy Peralta, Angelo Perez, Chanel Perez, Juliana Pineda, Melody Quenga, Ailyn Quiroa, Damari Recillas, Audrey Repoza, Anderson Reyes, Katia Reyes, Madison Ridore, Hunter Rivera, Daniela Rodriguez, Emma Rush, Enmanuel Sanchez Mercedes, Tatyanna Santamaria, Kaitlyn Schmitz, Sidney Schroeder, Tyler Shammas, Ethan Smith, Janet So, Jonathan Soberanis, Emily Spahn, Alfred Su, Victor Suon, JasminRae Tentoco, Ricardo Torres, Yeury Torres, Kylie Trahan, Derik Tutt, Sayda Um, Linda Valdez, Jaelin Vallee, Kelly Vaquerano, Luis Vasquez, Mia Vona, Matthew Winn, and Dylan Zarone.

CHSE in the News

Go to top